Shitet, Vilë, Porcelan
Shitet, Vilë, Porcelan
Shitet, Vilë, Porcelan
Shitet, Vilë, Porcelan
Shitet, Vilë, Porcelan

Pershkrimi

Shitet vilë në zonën e Porcelanit mes gjelbërimit dhe ajrit të freskët, vila ndodhet në lagjen numër 4, e cila pozicionohet në lindje të qytetit të Tiranës. Objekti, ndodhet shumë afër me rrugen kryesore që lidh qendren me malin e Dajtit. Klima është e përshtatshme për banim, me përparesi në të gjitha stinët. Vila ka një siperfaqe ndërtimi prej 240 m2, sipërfaqe trualli 110. Strukturë 3-katëshe. Kati i parë eshtë 80m2 e organizohet në ambjent ndenjie, ambjent gatimi, dhomë gjumi, tualet. Kati i dytë eshtë 80m2 e organizohet në ambjent ndenjie, ambjent gatimi, dhomë gjumi, tualet, ballkon. Kati i tretë eshtë 80m2 e organizohet në 2 dhoma gjumi, tualet, 2 ballkone. Orientimi i saj e favorizon për të qenë e freskët në verë dhe e ngrohtë në dimër. Vila ka dalje në rrugën kryesore. Largësia nga qendra është 3 km dhe mund të përshkohet për 5 min me makinë. Të dhëna teknike për sistemet: Sistemi HIDROIZOLUES, shoqëron gjithë perimetrin e vilës.Procesi është kryer me materiale bashkëkohore duke filluar nga themeli e deri në sipërfaqe. Sistemi i VESHJES PERIMETRALE, muret janë të veshur me sistem kapot. Sistemi i HIJEZIMIT (Grilat) janë të cilesisë më të mirë që janë në treg sot. Ato janë të tipit persiane, si dhe kanë një dizajn modern që e bën të integrohet mjaft bukur me stilin e objektit. Sistemi i VETRATATVE, janë prodhim i cilësisë së lartë, të kompletuara me xhama 2-plex termik, të cilët sigurojnë termoizolim, izolim akustik 90% dhe materiali përbërës ndikon ne vetëshuarjen e zjarrit. Sistemi i KONDICIONIMIT(ngrohje-ftohjes), sistemi i kondicionimit është i tipit qendror dhe është i instaluar i gjithë rrjeti në të gjitha ambientet. Sistemi i HIDROS (ujit të ngrohtë), rrjeti i furnizimit me uje të ngrohtë realizohet nëpërmjet një boileri qendror i cili në bazë të llogaritjeve bën të mundur funksionimin e të gjithë vilës.

Tipare

Villa
plus11666
240 m2
3
6
3
Ka Hipoteke
2019-08-03

Adresa

Porcelan
Albania
Tirana
Porcelan

Prona te ngjashme

Shiten, Opsione Apartamentesh, Fresku

Fresku Tirana ID: plus14200
70 m2 1 1 9
42,000 €

Qera, Ambient, Kinostudio

Kinostudio Tirana ID: plus14199
100 m2 0 0 0
650 € /muaj

Qera, Apartament 2+1, Vasil Shanto, Tiranë

Vasil Shanto Tirana ID: PRI14198
110 m2 2 1 2
330 € /muaj