Shitet,Resort, Ibë

1,200,000 €

ID: future 651
Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt
Alt

Detajet e pronës

  • TipiHotel
  • IDfuture 651
  • Siperfaqja neto2300m2
  • Kat
  • Numri i dhomave0
  • Tualete0
  • Shikime874

Pershkrimi

Resorti ndodhet në periferi të Tiranës, larg zhurmës dhe dinamikës të qytetit. Disponon 5 mjedise të ndryshme ku mund te zhvillohen aktivitete te ndryshme. Ka një sipërfaqe totale prej 10000 m2 truall dhe disponon : Teatrin me kapacitet prej 200 personash, i ndertuar me pllake dekorative dhe funksional per cfaredolloj eventi. 9 Vileta me sipëerfaqe 25-50 m2 ku jane te areduara si apartamente me konstruksion druri. Aredimi i brendeshem eshte bere me shume shije. Cdo vilet ka hapsiren perpra ku mund te shijoj peisazhin dhe ambjentin perpara qe ofron resorti. Kati i Parë me një sipërfaqe totale 760 m2, ku ndodhet restoranti, pishina me kapacitet 200 persona ku mund te organizohen festa dhe evente gjate stines veres, pa harruar dhe restorantin i areduar me shume shije per te gjitha stinet,me oxhakun konteporan dhe pamjen mbreslenese qe te ofron peisazhi perball, gatimet tradicionale dhe qetesia qe ofron jane te pacmushme ne nje nga vendet me te dashura dhe per vizitoret e huaj. Aty prane ndodhet dhe shpella e pellumbasit qe eshte nje nga me te frekuenturat kohet e fundit. Iba eshte shpallur zone turistike per klien dhe historin qe ka nder vite. Prandaj dhe ky resort eshte i vecant per pozicionin ku ndodhet dhe gjithcka qe ofron. Ambjenti i dasmave eshte menduar ne menyre fine duke lene hapsira te bollshme per te gjithe miqte dhe klientet qe do e vizitojne. Konstruksioni ambjentit eshte menduar me hekur dhe mundesi zhvillimi dhe per nje kate tjeter, kapaciteti i ambjentit eshte për 300 persona. Resorti disponon gjithashtu edhe një parkim me sipërfaqe 800 m2 ku lejon hapsira per te gjithe vizitoret qe duan te behen pjese e kesaj paqe qe ofron natyra. Hapsirat qe ofron mund te nderrojn dhe destinacion e biznesit aktual, ku mund te behet ne shumellojshmeri aktivitetesh. Prej vitit 2006 Resorti organizon : dasma, evente, festa të ndryshme ,ditëlindje, si dhe shfaqje artistike: teatër apo koncerte.Opsion ideal për investim. Për ta vizituar na kontaktoni!

Fatjon Hysenbelliu
Fatjon Hysenbelliu
Future Home Unaza