Blogu i FUTURE HOME

Lexo artikujt tane me te fundit

Te rejat e fundit

Ne postojme rregullisht te rejat me te fundit nga Real Estate.

5 Këshilla të vlefshme për një Agjent Imobiliar

5 Këshilla të vlefshme për një Agjent Imobiliar

Profesioni i agjentit të pasurive të patundshme,sic cdo profesion tjetër të kërkon të mësosh gjëra të reja cdo ditë dhe të rritesh profesionalisht duke dhënë më të mirë tënde.

Vazhdo
Trendet e kuzhinave për vitin 2020

Trendet e kuzhinave për vitin 2020

Trendet e kuzhinave per vitin 2020:

Vazhdo
Tregu I Ri I Rivlerësimeve Të Pronave Të Patundshme

Tregu I Ri I Rivlerësimeve Të Pronave Të Patundshme

Viti i ri 2020 do të nisë me disa ndryshime përsa i përket Ligjit të Rivlerësimit. Duke filluar nga 16 janari i vitit 2020, qeveria do t’u  japë mundësi qytetarëve që të rivlerësojnë pronat e patundshme me taksa më të ulëta nga ato që parashikon ligji aktual . 

Vazhdo
Dekore Të Cilat Nuk Mund T'i Mungojnë Shtëpisë Suaj Gjatë Festave Të Fundvitit

Dekore Të Cilat Nuk Mund T'i Mungojnë Shtëpisë Suaj Gjatë Festave Të Fundvitit

Atmosfera festive e fundvitit ka filluar të ndihet kudo. E gjithë koha e përgatitjes së zbukurimeve në shtëpi është një kohë e pazëvendësueshme, argëtuese dhe magjike.

Vazhdo
Rinovimi I Pasurive Të Paluajtshme

Rinovimi I Pasurive Të Paluajtshme

Çdo investim që ka për qëllim përmirësimin e disa aspekteve të pasurisë të paluajtshme padyshim sjell rritjen e vlerës së saj në tregun imobiliar. Për çdo pasuri ka mënyra të larmishme për të shtuar vlerën të cilat mund të aplikohen për këtë qëllim . Pavarësisht qëllimit për të cilin kryhen (qëllim

Vazhdo
Hapi i parë për të blerë prone ne Shqiperi, është të gjeni të duhurën për ju!

Hapi i parë për të blerë prone ne Shqiperi, është të gjeni të duhurën për ju!

Per të blerë pronë në Shqipëri, mund ta gjeni vetë, duke kërkuar në internet ose duke kontaktuar drejtpërdrejt pronarin e shtëpisë që ju pëlqen ose zgjidhja më e mire do ishte të kontaktoni një agjensi imobiliare

Vazhdo
ZHVILLONI KARRIERËN TUAJ NË FUSHËN E SHITJEVE

ZHVILLONI KARRIERËN TUAJ NË FUSHËN E SHITJEVE

“Çfarë do të bëhem kur të rritem?” Kjo është pyetja që na shoqëron për një kohë të gjatë para se të vendosim se në cilin drejtim duhet të fillojë dhe vijojë karriera jonë profesionale. Shumica prej nesh janë bërë çfarë kanë dashur prindërit të bëhemi.

Vazhdo
Lulet e duhura që duhet të mbani në çdo ambient të shtëpisë

Lulet e duhura që duhet të mbani në çdo ambient të shtëpisë

Lulet dhe bimët në shtëpi janë dekoruese shumë e mirë e ambientit dhe një pastruese e ajrit brenda shtëpisë.

Vazhdo
5 sekrete të arredimit të hapësirave të vogla

5 sekrete të arredimit të hapësirave të vogla

Të gjithë e dimë që është një tmerr i vërtet të përfshish gjithçka që të duhet në një ambient super të vogël, por jo e pamundur.

Vazhdo
AVANTAZHET E INVESTIMIT NË PASURI TË PALUAJTSHME

AVANTAZHET E INVESTIMIT NË PASURI TË PALUAJTSHME

Nëse po mendoni të gjeni një mënyrë të sigurtë dhe të shpejtë për të gjeneruar më shumë të ardhura atëherë investimi në pasuri të paluajtshme është zgjidhja e duhur. Të investosh në pasuri të paluajtshmë është mënyra më e mirë për të përmirësuar potencialin tuaj financiar në terma afatgjatë. Më posh

Vazhdo
Flasin ekspertët: A këshillohet parketi në kuzhinë dhe tualet ?

Flasin ekspertët: A këshillohet parketi në kuzhinë dhe tualet ?

Parketi arredon dhe është i ngrohtë, por a është i përshtatshëm në kuzhinë dhe tualet ? Lagështia, kalimi i njerëzve, uji dhe kalimi I kohës mund ta dëmtojnë.Nëse dhe ti je në dyshime nëse duhet vendosur parketi në kuzhinë dhe në tualet, lexoni këshillat tona.

Vazhdo
Si të vendosim në mënyrën e duhur mobiljet, ja sistemet më funksionale dhe estetike

Si të vendosim në mënyrën e duhur mobiljet, ja sistemet më funksionale dhe estetike

Misioni më i ri ? Arredimi i shtëpisë. Përpara se të blejmë mobilje në mënyrë të pa kontrolluar vlen të ndalemi dhe të mendojmë për mundësinë e ambientit për t’u transformuar në dhomë nate.

Vazhdo